Scroll down :)

Wszystkie kategorie i obserwatorów znajdziesz na samym dole.
All categories, translator and followers you will find at the bottom.

niedziela, 30 czerwca 2013

Kształt twarzy a okulary przeciwsłoneczne

Dziś taki mini poradnik ;) Przez to że mam problemy z telefonem, bo mój laptop jak na złość nie chce się połączyć z telefonem to znowu fotorelacje się opóźni. Dlatego wymyśliłam dla Was taki oto post.
Wakacje się już rozpoczęły, słońce coraz częściej (miejmy taką nadzieje) nas będzie odwiedzać, wiec trzeba się zaopatrzyć w dobre okulary przeciwsłoneczne. Ale które wybrać.. I tu rodzi się problem, który model pasuje do naszej twarzy... Postaram się Wam pomóc i rozwiać Wasze wątpliwości.

Na początek musimy ustalić nasz kształt twarzy, najlepiej wybrać zdjęcie gzie widać naszą twarz i po prostu obrysować kontury. Takim sposobem dowiemy się jaki mamy kształt twarzy ^^
Co dalej ??? Dalej wystarczy popatrzeć na opisy jakie okulary pasują do danego kształtu twarzy które możecie zobaczyć poniżej ;)

Jeśli masz twarz kwadratową, wybierz okulary lekko zaokrąglone. Najlepiej, żeby były zaokrąglone u dołu, wtedy odwróci to uwagę od żuchwy. Górna część oprawki powinna ułożyć się na linii brwi, dzięki temu optycznie wydłużysz linię szczęki. A w przypadku osób z wysokim czołem okulary umiejscowione na linii brwi optycznie je skracają.


Dla twarzy podłużnej istotne jest uzyskanie optycznego zmniejszenia wydłużenia, dlatego wybieraj oprawki lekko zaokrąglone, ale nisko osadzone, tak aby linia okularów wypadała mniej więcej w połowie wysokości twarzy.

Twarz owalna jest faworytką urody, ponieważ - przynajmniej w przypadku okularów - pasuje do niej zdecydowana większość oprawek. Więc jeśli Twoja twarz ma owalny kształt, możesz pozwolić sobie na każde okularowe szaleństwo.

Osoby o okrągłej twarzy powinny wybrać okulary o kanciastych i prostych kształtach z wydłużonymi szkłami. Tylko w ten sposób są w stanie zmniejszyć wrażenie krągłości, czy może wręcz pulchności buzi. Ważne, żeby oprawki były delikatne, chociaż w tym przypadku możesz zaszaleć kolorem. Wybierając oprawki w ciemnym, wyrazistym kolorze, wysmuklisz twarz.

Na koniec została nam twarz trójkątna - w tym przypadku ważne jest złagodzenie rysów, dlatego wybierz okulary z oprawkami o zaokrąglonej dolnej krawędzi lub zupełnie okrągłe. Odpowiednie będą te z delikatną obwódką i prostą poziomą linią, noszone niezbyt wysoko.Oprócz kształtu twarzy, na wybór okularów wpływają jeszcze takie czynniki jak :

I tak osoby o szerokim nosie powinny skłonić się ku okularom raczej szerokim i dużym z mostkiem w środkowej linii oprawki. Natomiast długi nos optycznie skrócimy okularami z ciemnymi i nisko osadzonymi noskami. Również podwójny mostek skraca wydłużoną linię nosa. Z kolei krótki nos dobrze prezentuje się w okularach z jasnym noskiem.

Wysokie czoło optycznie skrócimy okularami osadzonymi na linii brwi. Dzięki nim będzie się wydawało, że jest znacznie niższe.

Osoby o wąskiej twarzy optycznie ją poszerzą okularami z widocznymi zawiasami.Pamiętaj, że dobrze dobrane okulary...:

- nie powinny być za daleko lub za blisko oczu, za to pod właściwym kątem;
- muszą być stabilne, żeby nie zsuwały się przy najmniejszym ruchu, ale nie za ciasne, żeby się nie odznaczały;
- mają zauszniki o długości pozwalającej na dopasowanie do kształtu głowy i stabilne ułożenie;
- są dopasowane do kształtu twarzy, koloru oczu, włosów i karnacji;
- powinny mieścić się pomiędzy łukiem brwiowym a kośćmi policzkowymi.


Inne artykuły :
Link 1
Link 2

15 komentarzy:

 1. Ja mam trudności z zakupem okularów, bo mam cechy kilku rodzajów twarzy. Od niedawna kieruję się zasadą "mierzę wszystko, może coś znajdę". xD
  Niemniej te porady napewno się przydzadzą. ;)
  Pozdrawiam Zuza

  OdpowiedzUsuń
 2. ja kiedyś szukałam takich pradników, bo zupełnie nie wiedziałam jakie okulary kupić jak mam trójkątną twarz. Teraz juz wiem :)

  OdpowiedzUsuń
 3. nice post :D
  Maybe we follow each other!?
  Let me know :)
  Greetings

  www.YulieKendra.com

  OdpowiedzUsuń
 4. Ooo, bardzo mi pomogłaś :>.

  OdpowiedzUsuń
 5. Genialny post , świetnie , że wpadłaś na pomysł by napisać o okularach przeciwsłonecznych :p
  http://wicy1.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 6. ja chyba mam trójkątną twarz, haha :D

  OdpowiedzUsuń
 7. Muszę przyznać, ze jest to bardzo przydatny wpis :D W tym roku sama mam problem na jakie okulary się mogę skusić, żeby mi pasowały do kształtu twarzy. Więc z góry bardzo Ci dziękuję za ten post!
  Pozdrawiam i ściskam mocno :)

  OdpowiedzUsuń

Każdy komentarz sprawia mi radość :)
Niemiłe i obraźliwe komentarze będą usuwane.
Anonimie - podpisz się :)
Dziękuję za każdy komentarz i za każdą obserwacje ;D

Pozdrawiam, Asia :P