Scroll down :)

Wszystkie kategorie i obserwatorów znajdziesz na samym dole.
All categories, translator and followers you will find at the bottom.

wtorek, 9 czerwca 2015

Na pierwszy plan: USTA

Ostatnio bardzo polubiłam produkty do ust, mam tu na myśli różnego rodzaju szminki, pomadki, kredki. Zainspirowały mnie do tego dwie youtuberki: Juszes i Red Lipstic Monster. Co do drugiej to pod postem dodam bardzo fajny filmik właśnie o malowaniu ust. To do dzieła.

Ja dla siebie wybrałam dość ciemne barwy, chociaż zakochałam się w czerwieni. Chociaż nigdy nie lubiłam malować ust, a zwłaszcza na czerwono teraz wszystko się zmieniło. Moje usta są bardzo wąskie i małe, teraz gdy wiem jak je malować wydają się optycznie większe. Jestem z tego powodu bardzo zadowolona.Znalazłam na internecie porady co do malowania ust:
1. Szminkę nakładamy na usta przypudrowane cienką warstewką sypkiego pudru, dzięki czemu kolor dłużej się na nich utrzyma. Warstwa pudru, nie może też być zbyt grupa, ponieważ kosmetyk może się wtedy nieapetycznie zbrylić, a to nie dodaje specjalnie uroku.
2. Jeśli chcemy, aby nasz makijaż był perfekcyjny, użyjmy konturówki do ust. Jej odcień powinien być idealnie dobrany do koloru szminki, a usta powinny być obrysowane z jak największą dokładnością.
Obecnie można zauważyć też modę na awangardowe malowanie ust, czyli bez użycia konturówki i nieco niechlujne, jakby usta były malowane bez pomocy lusterka.
3. Szminkę najlepiej nakładać pędzelkiem, otrzymamy wtedy idealny efekt, a pędzelek ułatwi nam utrzymanie się w uprzednio wyznaczonych konturach. Jeśli nie mamy pędzelka możemy pomalować usta bezpośrednio szminką, po czym wklepać kosmetyk w usta opuszkiem palca.
4. Zwłaszcza mocne i nasycone kolory powinny być w tym sezonie matowe. Odciskamy więc delikatnie nadmiar szminki na chusteczce higienicznej i gotowe! Koralowy połysk lub dodatkowe nakładanie błyszczyka nie jest teraz zbyt pożądane. Usta mają wyglądać trochę staromodnie, a trochę rockowo.
5. Szminki powinny być odpowiednio przechowywane, zgodnie z zasadami higieny. Nie powinno się wystawiać kosmetyku na działanie wysokiej temperatury i ostrego światła. Zakrętkę zawsze zakładamy do końca, aby codzienne światło nie dostało się bezpośrednio do pomadki, wszelkie ubrudzenia powinno się regularnie osuwać, aby nie rozwijały się żadne bakterie. Poprawnie przechowywana pomadka, może być używana przez dwa lata.


A teraz jak zrobić perfekcyjny makijaż ust:
1. Przed nałożeniem makijażu delikatnie wymasuj usta wilgotnym, miękkim ręczniczkiem lub miękką szczoteczką. Masaż nie powinien trwać więcej, niż kilka sekund. Pozwoli on usunąć z ust martwy naskórek, wygładzając je i sprawiając, że makijaż będzie się na nich lepiej trzymał.
2. Nałóż na usta bezbarwny balsam. Unikaj kosmetyków, które są zbyt tłuste – ciężko będzie na nie nałożyć szminkę. Poczekaj 5 minut i zbierz nadmiar balsamu z ust.
3. Wybierz taką konturówkę do ust, której kolor odpowiada naturalnemu odcieniowi twoich warg. Wypełnij usta kredką. Trzymaj ją tak, by malować kreski jej bokiem, a nie ostrym końcem.
4. Zacznij obrysowywać usta od środka górnej wargi. Podążaj wzdłuż naturalnych krawędzi ust. Rozetrzyj wszystkie ostre linie opuszką palca.
5. Żeby kolor nie blakł, nanieś trochę szminki na mały pędzelek (pocieraj nim o szminkę, a następnie nałóż na usta przed naniesieniem na nie szminki). Zbierz nadmiar szminki chusteczką.
6. Jeśli chcesz uzyskać bardziej intensywny kolor, nałóż na usta kolejną cienką warstwę szminki i ponownie zbierz jej nadmiar chusteczką.
7. Żeby szminka nie rozmazywała się poza kontur ust, obwiedź je zaostrzonym korektorem w kredce o odcieniu dopasowanym do odcienia twojej skóry. Rozetrzyj go patyczkiem do uszu. Innym sposobem jest zanurzenie patyczka w sypkim pudrze transparentnym i zrobienie dookoła ust delikatnej linii.
8. Żeby uniknąć osadzania się szminki na zębach, delikatnie obetrzyj wewnętrzną stronę warg palcem wskazującym. Nadmiar szminki zostanie na palcu, a nie na zębach.


A teraz film Red Lipstic Monster


A Wy lubicie malować usta? Jakie są wasze ulubione szminki, pomadki?

3 komentarze:

 1. Ja zdecydowanie wolę błyszczyk. :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Gratulujemy bloga prowadzonego z pomysłem ;)
  Zapraszamy do naszego sklepu internetowego z modną biżuterią i odzieżą

  www.steezy.pl - strona naszego sklepu KLIK

  https://www.facebook.com/steezyfashionshop - strona naszego fanpage KLIK


  Pozdrawiamy

  OdpowiedzUsuń
 3. Mam jedną, ulubioną szminkę w fioletowym kolorze, którą kocham. :D Tutoriale RLM są bardzo przydatne. :)

  OdpowiedzUsuń

Każdy komentarz sprawia mi radość :)
Niemiłe i obraźliwe komentarze będą usuwane.
Anonimie - podpisz się :)
Dziękuję za każdy komentarz i za każdą obserwacje ;D

Pozdrawiam, Asia :P