Scroll down :)

Wszystkie kategorie i obserwatorów znajdziesz na samym dole.
All categories, translator and followers you will find at the bottom.

środa, 21 października 2015

Jak radzić sobie z siniakami

Ostatnio na moim blogu na raz pojawiło się tyle postów o tematyce sportowej, że czas na jakiś mały przerywnik, tym razem coś o zdrowiu.

Każdy z nas wszędzie je spotyka, wystarczy niechciana styczność z jakimś przedmiotem/meblem a już są, a mowa o siniakach. Dziś podejmuję temat jak sobie z nimi poradzić.

LÓD
Najlepiej zaraz po uderzeniu przyłożyć do stłuczonego miejsca woreczek z lodem. Jeżeli jednak w pobliżu nie znajdziesz woreczka z lodem, wystarczy zmoczony zimny ręcznik lub butelka z zimna wodą. Uwaga! Nie wolno schładzać siniaka dłużej niż 10 minut, długi kontakt z niską temperaturą jest szkodliwy dla skóry.

MAŚĆ Z ARNIKI
Działa cuda! Nawet, jeżeli nie zlikwiduje siniaków to uśmierzy ból i przyniesie ulgę skórze. U mnie działa na 100%, siniaki goja się szybciej i nie bolą aż tak bardzo.

LEKI, MAŚCI
Ja znam tylko żel Altacet, który w moim przypadku w okresie podstawówki i gimnazjum był moim dobrym przyjacielem po każdym urazie na wfie. Ale też z odsieczą przyjdzie nam maść nagietkowa, która zapobiega rozszerzaniu się siniaka oraz zmiesza intensywność jego zabarwienia.

DOMOWE SPOSOBY
- okłady z tłoczonych liści kapusty (liście należy umyć, a następnie rozgnieść delikatnie tłuczkiem lub wałkiem, tak aby puściły sok)
- lawendowy masaż (kilka kropli olejku lawendowego zmieszanego z oliwą z oliwek)
- okłady z czosnkiem i oliwą (pięć ząbków czosnku zmieszanych z dwoma łyżkami oliwy z oliwek. Uwaga!: Tego okładu nie należy stosować na miejsca z ranami otwartymi ani na te z obdartym, czy uszkodzonym naskórkiem)
 - kompresy: z roztworem sody (jedna łyżeczka sody na 100 ml wody) / z herbaty ekspresowej / z rozpuszczonego octanu glinowego (łyżka octanu na szklankę wody)

A Wy znacie jeszcze jakieś inne sposoby?

5 komentarzy:

  1. akurat mam mega wielkiego siniaka na nodze xdd hehe dzieki za pomysły :***

    OdpowiedzUsuń
  2. Ja najczęściej stosuję maść z Arniki :)

    OdpowiedzUsuń

Każdy komentarz sprawia mi radość :)
Niemiłe i obraźliwe komentarze będą usuwane.
Anonimie - podpisz się :)
Dziękuję za każdy komentarz i za każdą obserwacje ;D

Pozdrawiam, Asia :P